Ohlasy účastníků studentského koncertu 2. dubna 2007

Výběr studentských ohlasů na koncert Studentského cyklu 2. 4. 2007, kde se hrála Šostakovičova Komorní symfonie.celá diskuse je zde...
|

Všichni jsou KMČ - včera jako dnes

V provokativním rozhovoru s trumpetistou Janem Hasenöhrlem, zakladatelem Českého národního symfonického orchestru, jsme se docela otevřeně bavili o časté praxi "hostování" orchestrálních hráčů v jiných než vlastních tělesech, takzvaně na kšeft. Tělesům, z větší části složeným z takových záskoků, se říká KMČ (kdo má čas). Jedním z orchestrů, který si hráče najímá případ od případu, je i Hasenöhrlův ČNSO a nemá nouzi ani o výpomoci z předních českých těles. Na můj článek a potažmo na tuto praxi, u nás opravdu oblíbenou, reagoval dopisem dr. Ilja Šmíd, ředitel FOK. Reaguje také na nedávné spory kolem kulturních grantů. Píše:
celá diskuse je zde...
|

Diskuse k článku Expertiment S

Autentické výroky studentů, kteří poznali Experiment S "na vlastní kůži". Koncertu se zúčastnili se studenti z gymnázií Jihlava, Pardubice, Příbram, Soběslav, Trhové Sviny a Praha - První obnovené reálné gymnázium, gymnázium Chodovická, Písnická a Zatlanka.

V komentářích označte hlášku, která je podle Vás nejlepší! Po dalších koncertech budeme v soutěži o "hlášku roku" pokračovat.

Původní článek o Experimentu S najdete
zde a diskusi Olgy a Petra Kadlece ke koncertu zde

celá diskuse je zde...
|